Přidejte si nás na Facebook a budete mít denně nové informace od nás a okolí.

Běžecké trasy Kvilda - tipy na výlet

Horské středisko Kvilda je významnou křižovatkou lyžařských tras v Národním parku Šumava. Z Kvildy se v zimě můžete vypravit k Pramenům Vltavy, do bývalé osady Bučina s nádhernými výhledy, na Knížecí Pláně či navázat na upravované stopy v okolních střediscích (Horská Kvilda, Churáňov, Modrava, Borová Lada).

Kvilda – Horská Kvilda (4,5 km)

Nenáročná rovinatá trasa, která vede kolem rašeliniště Jezerní slať. V obci Horská Kvildamůžete využít několik možností k občerstvení. Z Horské Kvildy můžete pokračovat například na Churáňov nebo na Zhůří. Zpět z Horské Kvildy na Kvildu můžete zvolit trasu přes Filipovu Huť.

Kvilda – Bučina (6 km)

Bývalá osada Bučina leží na česko – německé hranici. Při jasném počasí zde můžete spatřit vzdálené vrcholky Alp. Šest kilometrů dlouhá trasa z Kvildy na Bučinu není příliš náročná. Lyžařská stopa vede podél komunikace, která bývá v zimě pluhována. Z Bučiny se dále můžete vydat například na Knížecí Pláně.

Kvilda – Prameny Vltavy (7km)

Prameny Vltavy patří k nejznámějším turistickým cílům na Šumavě.Leží na úpatí Černé Hory, nedaleko od státní hranice. Běžecká stopa z Kvildy k Pramenu Vltavy je dlouhá 7 km. Trať s mírným stoupáním vede lesem až k cíli. Zpět do Kvildy se můžete vrátit přes osadu Bučina. Celý okruh Kvilda – Prameny Vltavy – Stráž – Bučina – Kvilda je dlouhý 18 km, počítejte však s dlouhým stoupáním v úseku Prameny Vltavy – Stráž.

Kvilda a okolí – mapa běžeckých tras
Výše zmíněné běžecké trasy v okolí Kvildy najdete na mapách Bílé stopy na Šumavě.
• Mapa – centrální Šumava
• Mapa – Šumavské Pláně
Další možnosti
• Lyžařské areály Šumava
• Běžecké trasy - Šumava
• Kvilda - lyžování v Národním parku Šumava
• Lyžařský areál Javorník - ŠumavaLevné ubytování na Horské Kvildě - U Vydřího mostu - Horská Kvilda 47